Grindų dangos


Pagrindinė daugelio dekoratyvinių grindų dangų ilgaamžiškumo sąlyga yra jų išklojimas ant nepriekaištingai lygaus paviršiaus. Šiais laikais grindų betonavimas neatsiejama bet kokio remonto dalis. Jis sukuria idealiai lygų paviršių ant kurio vėliau bus klojamos grindų dangos. Lygios grindys svarbiausias gero remonto komponentas.

Plytelės


Keraminės plytelės dėl savo stiprumo, patvarumo, atsparumo ir kitų eksploatacinių savybių yra viena iš populiariausių grindų dangų. Ši medžiaga gali būti naudojama esant bet kokiai drėgmei kambaryje, atlaikyti intensyvią apkrovą ir išlaikyti patrauklią išvaizdą. Pagrindinė sąlyga, kad grindų keraminės plytelės tarnautų ilgai ir patikimai, yra teisingai išbetonuotos grindys. Jei grindų paviršius idealiai lygus, tai grindų plytelės jums tarnaus ne vieną dešimtmetį.


Parketas

Parketo grindys - viena iš geriausių grindų dangų. Tikriausiai, jokia kita medžiaga neužtikrins grindims ne tik patrauklią išvaizdą, bet it tvirtumą, patikimumą, kokybę. Tačiau, idealiai sukloti parketo grindis galima jei tik išlyginamasis sluoksnis po parketu paruoštas profesionaliai. 


Liejamos grindys

Liejamos epoksidinės ir poliuretaninės grindys puikiai tinka namams, butams ar pramoniniams objektams. Dėka savo įvairiaspalvei gamai ir aukštom eksploatacinėm savybėm, jos sėkmingai pakeičia laminato, plytelių arba linoleumo dangas. Be to, ši danga turi aukštą atsparumą dilimui, apsaugo nuo dulkėjimo, nepralaidžios drėgmei ir net turi antibakterinių savybių.


Laminatas

Laminatas – daugeliu atvejų yra pigesnė alternatyva natūralioms medinėms grindims. Šiuolaikinių technologijų dėka laminatas eile savybių ne tik prilygsta, bet ir lenkia natūralaus medžio grindis. Laminuotos grindys atsparios dėvėjimui, jų nereikia perlakuoti, o nukritęs kietesnis daiktas nepalieka įmušimų. Jeigu Jums svarbios būtent šios savybės, laminuotos grindys – tinkamas pasirinkimas. Po laminatu būtinas specialus paklotas. Jeigu įrengsite šildomas grindis, geras, bet tam nepritaikytas paklotas po laminatu gali tapti priešu. Šiuo atveju ypatingai svarbus pakloto šiluminis laidumas.


Kiliminė danga

Didelė kiliminių dangų įvairovė leidžia pasirinkti tinkamą: pagal raštą, spalvą, pagrindą, plauko ilgį ar patvarumą. Geriausios kiliminės dangos savybės - suteikia komforto, šilumos ir jaukumo pojūtį, tinkamai naudojamos yra praktiškos, ilgaamžės, neslidžios, greitai ir lengvai klojamos ir, svarbiausia, kiliminė danga yra puikus garso izoliatorius. Ji absorbuoja iki 10 kartų daugiau garso nei kitos dangos ir slopiną aidą nuo sienų ir grindų. Todėl nė kiek nestebina dažnas jų naudojimas viešbučiuose ar biuruose.


Linoleumas (PVC danga)

Linoleumas arba PVC danga yra dirbtinės kilmės produktas, pasižymintis geromis naudojimo charakteristikomis: atsparus trinčiai, blukimui, stabilių matmenų, plati raštų ir spalvų įvairovė. Ši grindų danga - tai komfortas kojoms, ausims ir akims. Danga yra minkšta, sugeria garsą ir atkartoja įvairius medienos, akmens, plytelių ir kitus raštus taip gerai, kad kartais yra sunku pastebėti, kad tai imitacija. Būtina, kad išvyniota danga prieš klojimą patalpoje pragulėtų parą. Tada patalpos ir dangos temperatūros susivienodina, linoleumas išsilygina. Darbui su linoleumu tinkamiausia temperatūra – 18 °C.