Grindų betonavimo darbai prasideda nuo tikslaus aukščio pamatavimo. Pamatuvus aukščius lengvai nustatome kokius darbus reikia atlikti. Dažniausiai pirmajame namo aukšte reikia lyginti gruntą, sukloti šiltinimo medžiagą polistireno plokštes EPS100 10 - 20 cm, užtiesti plėvelę, sudėti ir surišti armavimo tinklą, išvynioti grindinį šildymą ir betonuoti 5 - 7 cm. Antrajame aukšte dažniausiai reikia sudėti 2 - 5 cm akmens vatos ar polistireno ant perdangos, užtiesti plėvelę, sudėti ir surišti armavimo tinklą, išvynioti grindinį šildymą ir betonuoti apie 5 - 7 cm.
Pirmąjame namo aukšte ar rusyje kur yra gruntas, reikia jį išlyginti, nukasti ar dapilti smėlį, jį išlyginti ir sutankinti. Mes naudojame vibro plokštė 150 kg sutankinimo gylis iki 40 cm arba vibro koja, kurios sutankinimo gylis iki 1 metro. Reikia sutankinti visą pagrindą. kad pagrindas prieš grindų betonavimą būtų tvirtas.
Išlyginus gruntą ar ant perdangos pirmiausiai atliekami santechnikos darbai. Kanalizacija, vandens padavimo ir radiatorių vamzdeliai su apsauginiais šarvais tvirtinami prie grindų. Grindinio šildymo vamzdeliai tvirtinami vėliau, ant šilumos izoliacinio sluoksnio.
Sumontavus santechniką, toliau atliekami elektros instaliavimo darbai. Labai patogu elektros laidus pritvirtinti ant grindų ir juos paslėpti po smėlio ar betono sluoksniu.
Sumontavus santechnikos ir elektros instaliaciją, atliekami smėlio lyginimo darbai. Smėlis reikia išlyginti 5 mm tikslumu. Kuo lygiau išlygintas smėlis, tuo didesnis ant viršaus uždėto šilumos izoliacinio sluoksnio efektyvumas.
Ant lygiai išlyginto smėlio klojamas putų polistirenas. Dedant du ar daugiau putplasčio sluoksnių, reikia dėti taip, kad jie persikirstų vienas su kitu. Taip klojant polistireną išgaunama didesnė šilumos izoliacija. Grindims apšildyti naudojamas EPS 100 ar didesnės markės polistirenas.
Ant lygiai išlyginto smėlio dedama akmens vata. Ji turėtų būti 2 - 3 cm storio. Akmens vatą sudėjus ant smėlio sluoksnio, gaunasi labai gera garso ir smūginė izoliacija. Dedant du ar daugiau vatos sluoksnius, būtina juos dėti taip, kad jie persikirstų vienas su kitu. Taip padideja garso ir šilumos izoliacijos efektyvumas. Sudėjus vatą reikia kuo greičiau betonuoti grindis, nes nuo vaikščiojimo vata greitai susitrypia.
Prieš betonavimą reikia pakloti garo ar paprastą plėvelę. Ji turi būti 200 mikronų storio. Klojant plėvelę ant sienų ir sudūrimų reikia užleisti apie 10 cm užlaidą ir suklijuoti ją su plačia izoliacija.
Armavimo tinklas dedamas ant plėvelės prieš patį betonavimą. Tinklo lapai dedami užleidžiant puse akies vienas ant kito ir surišami viela. Betonuojant grindis tinklas yra pakeliamas 1 - 2 cm nuo apčios, kad įgautų didžiausią armavimo poveikį. Tinklas dedamas 10, 15 ir 20 cm akimis. Čia priklauso kaip tankiai planuojate vedžioti grindinį šildymą.
Grindinis šildymas tvirtinimas prie armavimo tinklo. Šildymo vamzdelį reikia išvynioti tik tose vietose, kur jūs vaikščiosite. Po vonia ar po šaldytuvu nerekomenduojama pastoviai šildyti grindų. Prieš grindinį šildymą būtina iškloti šilumos izoliaciją. Šito reikia tam, kad šilumos elementai šilumą atiduotų jūsų grindims, o ne kaimynų luboms. Optimaliausias betono storis šildomoms grindims 6,5 - 7 cm. Šildomoms grindims naudojame specialų priedą - plastiklį, kurio pagalba grindys būna elastingesnės ir lengviau praleidžia šilumą.
Prieš pradedant grindų betonavimo, paruošimo darbus LYGIOS GRINDYS specialistas detaliai išsiaiškins, kokie jūsų reikalavimai vonios kambariui, garažui ar norite šildomų grindų, ar reikalinga hidroizoliacija. Pasitikslinus visas atliekamų darbų atlikimo ypatybes, atsižvelgiama į visas individualias mikroklimato ypatybes ir organizacinius grindų dangos reikalavimus. Mūsų grindų specialistai pradės įgyvendinti visus jūsų pageidavimus. Tikslumas ir darbo kokybė labai priklauso ir nuo įrangos patikimumo. Mes naudojame tik originalią, laiko patikrintą įrangą: Nivcomp, Putzmeister, Brinkmann, Sola, Bosch ir t.t.