Profesionaliai įrengtos smėlbetonio grindys turi puikias eksploatacines savybes ir gali tarnauti ne vieną dešimtmetį. Svarbiausios grindų savybės: stiprumas, patvarumas ir atsparumas atsiranda dėka tinkamai parinktų, kokybiškų medžiagų ir laikymosi atitinkamų proporcijų maišant skiedinį. Todėl, jei jūs neturite reikiamų įgūdžių grindų betonavimo įrengime jums padės LYGIOS GRINDYS specialistai, kurie visus darbus atliks profesionaliai. Pagrindinės sudedamosios smėlbetonio grindų dalys yra: cementas, plautas smėlis, polipropilenas (fibra) ir vanduo. Išnagrinėkime kiekvieną medžiagą atskirai.
Portland cementas yra smulki miltelių pavidalo neorganinė rišamoji medžiaga, kuri sumaišyta su vandeniu, rišasi ir kietėja, vykstant hidratacijos reakcijoms ir procesams. Tai pagrindinė grindų surišimo savybėmis pasižyminti medžiaga ir daugiausiai lemia būsimų grindų eksploatacines savybes. Ruošiant skiedinį svarbu užtikrinti tam tikrą cemento procentą. Nepakankama rišamojo komponento koncentracija sumažina sukietėjusio paviršiaus stiprumą ir sukelia poringumą, kuris turi įtakos grindų drėgmės pralaidumui. Jei jūs susidėsite grindinį šildymą ir įrengsite nekokybiškas grindis su mažesniu cemento kiekiu, jūs galite susidurti su šildomų elementų korozija, patekus drėgmei per poras grindyse. Taip pat svarbu neviršyti reikiamos cemento koncentracijos skiedinyje, nes esant rišamojo komponento pertekliui medžiaga įgyja savybę trauktis ir sluoksniuotis.
Svarbu, kad šis užpildas, būtų maksimaliai išvalytas nuo įvairių priemaišų. Tai pasiekiama kruopščiu plovimu, rezultate kurio iš medžiagos yra pašalinamos molio priemaišos, dulkės, šlakai ir kiti teršalai. Nepakankamas priemaišų išvalymas iš smėlio sumažina atsparumą vandeniui, šalčiui ir kitas svarbias grindų savybes.
Grindų betonavimas su FIBRA. Tai polipropileno pluoštas betono mikroarmavimui skirtas betono fizikinių ir mechaninių savybių gerinimui, mikroįtrūkimų prevencijai betono kietėjimo metu ir tuo pačiu užkertantis kelią susitraukimo plyšių atsiradimui sukietėjusiame betone. Pridedant į betono masę milijonus trumpų ir plonų polipropileno pluoštelių sukuriama erdvinė struktūra neleidžianti vykti betono mišinio segregacijai, o betono kietėjimo metu – perimančiai susitraukimo įtempimus. Naudojant polipropileno pluoštą eliminuojamas džiūvimo plyšių tinklas atsirandantis betono paviršiuje.
Privalumai naudojant FIBRA: Pilnai eliminuojamas džiūvimo plyšių atsiradimas tiek betono paviršiuje tiek ir viduje; Padidėja betono atsparumas ir stipris (atsparumas dinaminėms apkrovoms, atsparumas lenkimui, didėja atsparumas dilumui); Padidėja vandens nepralaidumas, atsparumas šaldymo ciklams, agresyviai aplinkai; Padidėja paviršiaus atsparumas; Paprastesnė darbų atlikimo technologija ir mažinami darbo kaštai.
Betono stiprumas priklauso nuo vandens ir cemento santykio, kuo jis didesnis tuo betono stiprumas mažesnis. Pvz. Jei papildomai atskiedus betoną vandeniu, jis tapts silpnesnis. Vanduo grindų betonavimo komponentas, taip pat turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Jis turi būti švarus, be žalingų, normalų mišinio kietėjimą stabdančių priemaišų. Labai patogu, kai vandens šlangą galime prijungti sodine greitąją jungtimi. Labai svarbu, kad sujungimai būtų sandarus, ir vanduo nelašėtų ant katik išbetonuoto betono.
Grindys negali tiesiogiai liestis su vertikaliomis pastato konstrukcijomis (sienomis), kad nesusidarytų garso tiltas ir kad grindys turėtų laisvumą, nebūtų įspraustos tarp sienų. Dėl šios priežasties nuo visų vertikalių pastato dalių jos turi būti atskirtos specialia perimetrine kompensacine juosta, kurios storis turibūti 0,5 - 2 cm. Polietileno sijonėlis užklijuojamas ant izoliacinio sluoksnio ir taip išvengiama skiedinio nuotėkio. Iškilusi į viršų dalis nupjaunama tik po to, kai padedama galutinė grindų danga.
Plastiklis šildomoms grindims neturi agresyvių medžiagų, kurios galėtų pakenkti metalui ar plastikui. Nekenkia šildymo vamzdžiams ir kilimams. Naudojant šį plastiklį išlaikomas plastiškumas, geros pumpavimo ir lengvo apdirbimo savybės. Dėka vandens sumažinimo ir stabilizavimo savybių skilinėjimo ir perdžiūvimo pavojus sluoksniui yra minimalizuojamas. Dėl importuotų mikroporų betonas tampa homogeniškas, puikiai sutankintas ir lengvai apdirbamas. Pagrindinė naudojimo sritis – šildomų grindų cementiniai grindų sluoksniai. Šis priedas padidina mišinio mobilumą, taip pat jo tvirtumą, elastingumą ir atsparumą šalčiui. Keičia ne tik porų skaičių, bet ir jų dydį, paskirstymo tolygumą ir konfigūraciją. Rezultate betono kapiliariškumas ir poringumas gerokai sumažėja. Optimali dozė nustatoma tik iš patirties.
Į mišinio sudėtį be cemento ir smulkaus smėlio ar žvyro dedami įvairūs plastifikatoriai ir modifikatoriai, kurie keičia fizikines – chemines savybes, didina grindų plastiškumą, atsparumą korozijai ir šalčiui. Plastifikatorių nebūvimas sumažina vandens išsiskyrimą ir mišinio susisluoksniavimą, sumažina hidratacijos greitį ir greitą cemento susigriebimą pirmoje kietėjimo stadijoje, tai skatina smulkios struktūros susidarymą ir vienodą smėlbetonio grindų struktūrą. Esant oro temperatūrai mažiau kaip 0 laipsnių ir daugiau kaip 25 laipsniai betonuojant privaloma naudoti specialias priemonės.
Grindų paruošimui naudojami armavimo tinklai gaminami iš kelių rūšių vielos. Betonavimo tinklas pagamintas iš armatūrinės vielos nuo 4 iki 5mm, armatūros 6 iki 12 mm. Populiariausias yra 4 mm. Gaminama kontaktinio suvirinimo būdu, karpoma ir patiekiama lakštais. Svarbiausi parametrai yra vielos storis, akutės dydis (100 x 100, 150 x150, 200 x 200), lakšto išmatavimai. Paklojus armavimo tinklą jį būtina surišti viela. Ruošiant grindis, tinklo sunaudojama 25 % daugiau nei grindų plotas.
Grindų betonavimo paruošimui naudojama juoda polietileno plėvelė, kuri turi būti 120 - 200 mikronų. Taip pat galima naudoti ir termoizoliacinę atspindinčią plėvelę, kuri gerai atspindi šilumos energija (naudojama tose patalpose kur planuojamas grindinis šildymas). Plėvelės sunaudojama 10 % daugiau nei grindų plotas.
Smūgio ir garso izoliacija padeda išvengti triukšmo sklidimo tarp kambarių ir butų skirtinguose aukštuose. Akmens vata yra minkšta, tačiau tvirta. Tai reiškia, kad ji veikia kaip spyruoklė tarp grindų plokščių ir blokuoja garso vibraciją, kurią sukelia žingsniai ar kiti judesiai. Akmens vata pasižymi geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis.
Grindims apšiltinti naudojamas putų polistirolis EPS 100, tai efektyvi, tvirta, atlaikanti dideles apkrovas, ilgaamžė, neįgerianti drėgmės, nekeičianti savo izoliacinių ir fizikinių savybių per visą tarnavimo konstrukcijoje laikotarpį, termoizoliacija.
Garažo grindims, parkingams ar ten kur važiuos automobiliai apšiltinti naudojamas ekstrūdinis politireninis putplastis (300 kietumo), tai efektyvi, labai tvirta, atlaikanti labai dideles apkrovas, ilgaamžė, neįgerianti drėgmės, nekeičianti savo izoliacinių ir fizikinių savybių per visą tarnavimo konstrukcijoje laikotarpį, termoizoliacija.
Tai akyta medžiaga, gaunama kepant natūralų molį. Kepimo procesas leidžia gauti labai kietą paviršių. Medžiaga pasižymi termoizoliacinėmis savybėmis, korėtumas suteikia lengvumo. Keramzito išlyginamasis sluoksnis turi aukštesnius rodiklius nei smėlio išlyginamasis sluoksnis. Teigiamos savybės: mažas svoris, garso izoliacija ir tvirtumas. Keramzito savybių dėka galima reguliuoti patalpų drėgmę. Laikui bėgant, išlyginamasis sluoksnis nepraranda savo savybių. Naudojant keramzitą galima išlyginti grindų aukštingumo skirtumus. Darbai atliekami pakankamai greitai.